ZP interier
K zdravému životu pekné bývanie

Hnačka Počet produktov: 20 .

Hnačka
Hnačka je riedka až vodnatá stolica častejšia ako 3 až 5 krát denne. Je prejavom ochorení tráviaceho systému, ale môže byť aj sprievodným znakom iných, menej vážnych ochorení. Bežná hnačka by mala prejsť po jednom alebo dvoch dňoch.
Hnačka patrí medzi najúčinnejšie obranné mechanizmy organizmu. Telo sa tak zbavuje škodlivých látok a baktérií, ktoré vyvolali zápalový stav slizníc žalúdka a čriev. Práve očistná úloha hnačky spôsobuje, že lekári namiesto užívania tabliet radia pacientom, aby vydržali nepríjemné, ale spravidla krátkodobé ťažkosti.
Zdravý človek sa po nej cíti iba zoslabnutý, ale pre dojčatá, malé deti, starých ľudí, pacientov s dehydrovaným organizmom v dôsledku inej choroby alebo pre rekonvalescentov môže mať nebezpečné následky. V takýchto prípadoch je potrebná rýchla zdravotná pomoc.
Ak žena užíva antikoncepčné tablety a dostanete hnačku, pričom hnačka trvá 24 hodín, ochrana pred otehotnením nie je dostatočná, a preto je potrebné použite ešte ďalších spôsobov ochrany pred počatím do konca cyklu.
Návšteva krajín s horúcim podnebím nesie so sebou riziko vzniku hnačky zapríčinenej baktériami, ktoré sa nachádzajú v nečistej vode a v kontaminovanom mlieku či potrave.