ZP interier
K zdravému životu pekné bývanie

Črevá Počet produktov: 49 .

Črevá
Črevné infekcie nie sú len najznámejšie smrteľné bakteriálne choroby stredoveku (cholera, týfus, úplavica). Jedná sa o široký komplex infekčných - bakteriálnych a vírusových ochorení, zapríčinených najmä baktériami salmonela, yersinie, escherichia, clostridium, meňavkami entamoeba, nálevníkmi balantidium, červy, ale aj neinfekčných ochorení (dôsledky stresu, vedľajších účinkov liekov, toxínov od kvasinek a plesní, antibiotikami narušenej rovnováhy mikroflóry) postihujícich hrubé aj tenké črevo. Doporučujem pri črevných problémoch sledovať stolicu (farbu, prímesi, krv).
POZOR – črevná chrípka má s chrípkou spoločné iba príznaky a vôbec vírusy, a preto sa na ňu musí inak, než na chrípku!!!
Dôležité je podľa príznakov (bolesti kĺbov, rychlý nástup, vysoká horúčka) rozoznať vírusovú od bakteriálnej infekcie. U vírusovej infekcie je zbytočná dezinfekcia čriev, ktorá je naopak nevyhnutná pr bakteriálnej. V oboch prípadoch je však nevyhnutná diéta! Prvý deň nejedz NIČ, druhý a tretí deň len suchý rožok a dusenú mrkvu, od štvrtého dňa do ukončenia príznakov suché zemiaky, banány, jablká. U malých detí buďte veľmi obozretní a s kojencami okamžite do nemocnice!