ZP interier
K zdravému životu pekné bývanie

z pupeňov rastlín Počet produktov: 32 .

z pupeňov rastlín
Tinktúry z pupeňov rastlín – Gemmoterapia.

Gemmoterapia je liečenie pomocou kvapiek pripravených výťažkov z pupeňov bylín, stromov, kríkov. Podstatou tejto metódy je liečebné využitie zárodočných tkanív, ako sú pupene, korienky, alebo mladé listy, či výhonky .V pupeni (latinsky gemmon) sú uložené neobyčajne účinné látky pre liečenie ľudského organizmu. Gemmoterapeutika sú potravinové doplnky obsahujúce ešte vysoké množstvo účinných látok a súčasne už i homeopatickú liečivú informáciu. Na začiatku každej liečebnej kúry sa doporučuje najprv organizmus očistiť podaním tzv. drenážneho prostriedku. K tomuto účelu sa najčastejšie používa tinktúra z brezových pupeňov, ktorá má všeobecne očistný účinok celého organizmu a stimuluje funkciu pečene a pankreasu. Tým dôjde ku odbúraniu a vyplaveniu toxických látok z organizmu.

Užívanie Brezy ako drenážneho prostriedku môžeme nahradiť tak, že súčasne s vybranou tinktúrou pijeme odpovedajúci bylinný čaj. Ten v tejto kombinácii pôsobí nielen ako prírodný liečebný prostriedok, ale zároveň pôsobí ako drenážny prostriedok pre lepšie pôsobenie tinktúr z pupeňov rastlín. Napr. k tinktúre z pupeňov Česneku medvědího popíjame bylinný čaj Hypertonik.

Toto vzájomné pôsobenie funguje u výrobkov SERAFIN, nakoľko sú za týmto účelom zostavené.

Suroviny na výrobu tinktúr z pupeňov rastlín boli nazbierané alebo vypestované v čistých oblastiach Českej prírody. Na etiketách tinktúr nájdete, kde presne daná bylina bola nazbieraná.

Pokiaľ Vám v tinktúrach vadí alkohol, nakvapkajte požadovanú dávku do teplej vody, či teplého čaju, alkohol sa odparí a zostane len účinná látka. Takto upravenú tinktúru môžete podať i deťom od troch rokov.